Áčko v kroužku, lepší svět, anarchie, PUNK´S NOT DEAD... =D

seriál gumídci...

12. května 2007 v 19:23 | vaše malá... (= |  pohádky a postavy.. xD
GUMÍDCI


Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, gumídci méďové!

Tak tenhle úryvek z jednoho Walt disneyovského seriálu, musí být z námý snad všem, kteří Gumídky milují upe stejně jako já... :))

Neuvěřitelné, dobrodružné, ale mnohdy i veselé přhody těchto sympatických mluvících medvídků, kteří po pouhém doušku hopsinkové šťávy skáčou do výšky, zaujmou snad každého

Děj jejich příběhů se odehrává ve středověké Anglii, tedy v dobách rytířských soubojů a turnajů. Gumídci žijí v lese a straní se lidí, kteří v té době na gumídky už nevěří a mají je za pouhou legendu. O jejich existenci vědí pouze královské páže Kryštof a princezna Klára, dcera krále Kristiána. Kryštof se s gumídky seznámil hned na začátku seriálu, když jim vrátil gumídkovský medajlon, který zdědil po svém dědovi. Klára se s nimi seznámila o pár epizod později, když se Bára s pomocí klobouku proměn vydávala za Kláru.

Ovšem gumídci mají i své nepřátele. Zápornou postavou seriálu je kníže Ignor, jenž na svém hradě Lotrník vládne smečce obrů tupounů. Jeho poskokem je zakrslý tupoun Stoupa, který je sice o něco chytřejší, než ostatní jeho druhové, o to víc však projevuje svoji oddanost a poslušnost vůči knížeti. Ignorovým snem je dobýt hrad Strdín a stát se vládcem Medunie. Protože mu každý jeho pokus zmaří gumídci(většinou za pomocí Kláry a Kryštofa), snaží se Ignor vypátrat sídlo gumídků a zmocnit se hopsinkové šťávy, která jej učiní neporazitelným. Hopsinková šťáva totiž na lidi působí jinak než na gumídky. Zatímco gumídci po ní skáčou, lidé na 1 minutu dostanou obrovskou sílu.

Takřka všichni gumídci ze strachu z lidí odpluli do zámoří a v gumdolí jich zůstalo pouze šest.

Od leva:Brebta, Bára, Babča, Bumla, Bíďa, Bručoun, Bóža...

Gumídci se u nás poprvé objevili v roce 1992 na ČT. Z celkového počtu 65 epizod jich bylo odvysíláno prvních 52. O několik let později Gumídky zakoupila i Nova, bohužel pokaždé jen prvních pár epizod. Naposledy jsme mohli tento seriál shlédnout loni na Markíze a začátkem letošního roku i na STV1. A však ani v jednom případě nebyly zakoupeny všechny díly. Komplet celý seriál u nás nikdy žádná TV stanice neodvysílala. Bohužel v současné době žádná česká ani slovenská televize nejeví o zakoupení Gumídků zájem, takže to vypadá, že navždy zůstanou jen v našich vzpomínkách. :,((

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama