Áčko v kroužku, lepší svět, anarchie, PUNK´S NOT DEAD... =D

péče o piercing... ((o;

7. května 2007 v 16:15 | vaše malá... (= |  piercing...
Rady pro různé typy Piercingů...
Piercing se ošetřuje antibakteriálním mýdlem (např. PROTEX) či mořskou koupelovou solí (nejlépe z Mrtvého moře) 2x denně, ráno a večer. Méně časté čištění může způsobit infekci, nadměrné zase kůži v okolí piercingu zbytečně vysuší a podráždí.
Před jakýmkoliv kontaktem se šperkem si důkladně umyjte ruce! Pomocí vlažné vody jemně odstraňte všechny nečistoty z okolí piercingu, poté vetřete solný roztok (1 lžička soli na 2 dcl vlažné vody) nebo mýdlo do rány a několikrát šperkem zahýbejte (nikdy ho však nevyndávejte). Při použití mýdla celý piercing důkladně opláchněte čistou vodou. Mýdlo nesmí zůstat v ráně!
Na čištění se nedoporučujeme používat antibiotika typu Framykoin a silnější desinfekce, např. Septonex, peroxid vodíku apod. Vhodné je obě metody střídat (1x denně mýdlo, 1x denně solný roztok).
V několika prvních týdnech hojení může být piercing citlivý nebo může svědit. Kůže v okolí může být lehce načervenalá a napnutá.
Během hojení se vyvarujte jakýchkoliv drog (včetně alkoholu) - hrozí větší otoky a výrazně se prodlužuje doba hojení!
Jednou za čas si dotahujte kuličky na šperku, směrem doprava. V případě ztráty kuličky šperk nevyndávejte a okamžitě navštivte naše studio - ve většině případů prodáváme náhradní. Za měsíc (někdy i dříve) lze šperk ZDARMA vyměnit za kratší, výměna však není nutná, pokud vám delší tyčinka vyhovuje.

infekce piercingu

Poku otoky přetrvávají déle než jeden týden a kůže v okolí piercingu je silně zapálená či pociťujete velkou škubavou bolest, nevyndávejte piercing, ale spojte se s vašim salonem! Pokud to bude nutné, neprodleně navštivte lékaře, kterého vám váš piercer doporučí. Nejčastější příčinami infekce jsou:
  • dotýkání se piercingu neumytýma rukama
  • kontakt tělních tekutin s piercingem
  • kontakt piercingu s kosmetickými připravky
  • návštěva sauny, koupání v bazénu, rybníce, vaně

Starost o piercing v dutině ústní

U piercingu v dutině ústní zpravidla dochází k otokům v okolí vpichu, proto je nutné použít delší šperk.

Jazyk

Jazyk po propíchnutí oteče zhruba do 24 hodin, otok zůstává cca 3dny a poté pomalu mizí. K úplnému splasknutí dochází pžibližně za 7 až 9 dní. V této době je důležité 1-2x denně vyplachovat ústa ústní vodou, zředěnou 1:1 s pitnou vodou, či solným roztokem (1 lžička soli na 2 dcl převařené vody). Během hojení se vyvarujte jakýchkoliv drog (včetně alkoholu), nejezte a nepijte teplé (hrozí větší otoky), pokud možno v prvních dvou dnech jazyk nenamáhejte mluvením a jezte tekutější stravu. Také je důležité vyhnout se líbání a orálnímu sexu (z důvodů infekce).

Uzdička v puse

viz. piercing jazyka

Labret

Pro čištění zvenku používejte antibakteriální mýdlo, nebo solný roztok (viz výše), zevnitř o piercing pečujte stejně, jako v případě jazyka. Po 14-ti dnech je vhodná výměna za kratší šperk, protože delší může poškozovat zuby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama