Áčko v kroužku, lepší svět, anarchie, PUNK´S NOT DEAD... =D

jak pečovat o tatoo... ;)

7. května 2007 v 17:21 | vaše malá... (= |  tatoo... :)
Ochrannou fólii, nebo bandáž odstraňte po 2 - 6 hodinách, tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem (nejlépe antibakteriálním). Nikdy nepoužívejte tuhé mýdlo! Nejde-li ochranná bandáž odstranit snadno, nejprve ji namočte. Po umytí osušte tetování jemným poklepáním čistým papírovým ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama!. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, nikdy však déle než 12 hodin.
Po osušení tetování opatrně potřete vrstvou hojivého krému (kalciová mast, Bepanthen Plus, Infadolan, vazelína) a opakujte několikrát denně (3x - 4x). Tetování nesmí vyschnout, stále na něm musí být slabý mastný film hojivého krému. Vrstva by měla být velmi slabá, aby nedošlo k mokvání strupu. Tetování mažte po celou dobu hojení, dále už nezalepujte. Noste pouze čisté oblečení a vyhněte se těsným oděvům.
Na tetování se mohou (a nemusí) vytvořit stroupky. Nikdy je neloupejte a neškrábejte! Po sloupání mažte tetování pouze ráno a večer, dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.
První týden se vyvarujte koupání, sauny a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu hojení. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním, tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) po dobu nejméně 30-ti dnů.
Mějte na paměti, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů, neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte silným opalovacím krémem s vysokým UV filtrem.
V případě, že máte se svým tetováním nějaké problémy nás neváhejte kontaktovat vašeho tatooera... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama